איך מניחים קרקע עבור Zoysia Grass: 7 שלבים

1
איך מניחים קרקע עבור Zoysia Grass: 7 שלבים

אם אתה מחפש דשא שמחזיק מעמד היטב במזג אוויר חם ויבש, זוזיה היא אפשרות ראויה לשקול. עמיד בחום ובצורת, זויסיה משמש לעתים קרובות עבור מסלולי מסלולי גולף. אם זה מספיק טוב לקורס, זה יותר ממספק עבור נכס למגורים או מסחרי.

להלן חמישה שלבים שיעזרו לך להניח ביעילות כר עבור דשא זוזיה, וכיצד לשמור עליו לאחר שתילתו.

שלב 1: הכן את הקרקע

הכנה נכונה היא קריטית לגידול ושמירה על דשא בריא. לפחות שבועיים לפני שאתם מניחים את המשטח, נקה את כל העשבים באמצעות קוטל עשבים לא סלקטיבי. זכור שהנחת קרקע מייד לאחר השימוש בקוטל עשבים תפגע או תהרוג את הדשא החדש.

לאחר הכחדת עשבים שוטים, עדכן את האדמה לעומק של בערך שישה סנטימטרים. זה חשוב מכיוון שהוא מספק לדשא הזויסיה שלך מקום להתפשט ולגדול. ברגע שזה הושלם, הוספת תיקונים טבעיים כמו קומפוסט, למשל, יכולה להיות מועילה בהוספת פוריות לאדמה שלך.

שלב 2: הנח את הסאד

יש להחליק את הקרקע שעליה אתם מתכננים להניח את המשטח שלכם באמצעות גלגלת דשא, ויש למלא נקודות נמוכות באדמה נוספת. כאשר מניחים את המשטח, התחל עם הקצה הארוך והישר ביותר, והנח את החלקים מקצה לקצה. היזהר לא להשאיר פערים. עדיף לסטות חלקים כך שהתפרים לא יהיו מסודרים בצורה מושלמת.

לאחר הנחת הכר, רוב המומחים לטיפול במדשאות ממליצים לחזור על תהליך הגלגול על מנת לתקוע את הכר ולבטח אותו במקומו.

שלב 4: השקה את הדשא

אפילו אלה עם ידע מוגבל מאוד כיצד לטפל בדשא זויסיה יכלו כנראה לנחש שיהיה צורך להשקות אותו. המפתח הוא להשקות את הדשא שלך מיד לאחר הנחת האדמה. הסיבה לכך היא שיש צורך במים כדי ליצור „קשר“ בין האדמה לדשא החדש שלך.

היזהר לא להשקות יתר על המידה, מכיוון שאינך רוצה שהמשטח שלך „יצף“ על גבי האדמה. אם אתה מחפש מספר מסוים, רוב המומחים ממליצים להשקות את הדשא שלך רבע אינץ‘ פעמיים ביום עד שהשורשים יתפסו. ברגע שהכל במקום, השקיה פעם ביום אמורה להספיק ברוב המיקומים.

שלב 5: דעו כמה (ומתי) להשקות

יש לציין שתוכנית התחזוקה שלך תהיה תלויה במידה רבה בגורמים כמו פוריות הקרקע, גשמים, האם הדשא נמצא באזור שטוף שמש או מוצל, והמיקום הגיאוגרפי הכללי (צפוני או דרום).

באקלים של המערב התיכון, סביר להניח שהדשא של זויסיה יהפוך לחום לקראת סוף הסתיו ויישאר חום עד האביב. אם אתם גרים באקלים דרומי שנשאר חם כל השנה, עליכם לצפות שעשב זויסיה ישמור על צבעו הירוק לאורך כל השנה.

אחת הסיבות שהדשא הזה הפך לפופולרי כל כך היא בגלל שהוא לא צריך כמות עצומה של מים כדי להישאר ירוק במהלך הקיץ. הוא גדל לאט יותר ממינים אחרים, ולכן נדרש גם פחות כיסוח. מדברים על win-win!

שלב 6: אוורור והפריה

אמנם Zoysia אינה בהכרח בעלת תחזוקה גבוהה, אך יש כמה עבודה שצריך לעשות. מכיוון שלעתים קרובות יש לזויסיה הרבה סכך, יש לאוורר אותה יותר מאשר כמה עשבים אחרים. בנוסף, מומלץ לדשן בכל אביב וקיץ. בדרך כלל 15 פאונד. של דשן עבור כל 1,000 מ“ר הוא הנחיה טובה לשימוש.

אם ברצונך לשמור על מראה הדשא שלך ולהתפקד כמיטב יכולתו, מרחי 2 עד 3 ק“ג. של חנקן כהאכלה משלימה במהלך עונת הגידול יכולים להיות יתרונות גדולים. אם מתחילים להופיע עשבים שוטים, יש למרוח קוטל עשבים של זויסיה אל הדשא. הקפד למרוח הרבה מים על הדשא לאחר מריחת קוטלי עשבים על מדשאת דשא זויסיה. רק הקפד לבצע טיפולים אלה בהפרש של כחודשיים זה מזה.

שלב 7: תהנה מהדשא החדש שלך!

Zoysia היא בחירה פנטסטית לאזורים עם תעבורה גבוהה, והיא יוצרת שטיח ירוק עבה ויפה מתחת לרגליים בעונות חמות יותר. למי שמחפש למצוא פתרון למתקן גולף או בייסבול, אי אפשר לטעות בבחירה הזו.

הקפד לחקור את ההמלצות הספציפיות לאקלים שלך כדי לפתח תוכנית תחזוקה המושלמת לתנאי האזור שלך.

Ähnliche Beiträge

Schreibe einen Kommentar